Zdjęcia ze zbiórek

W tej kategorii są, oczywiście, nie tylko fotki ze zbiórek, ale w ogóle ze wszystkich spotkań "Śmiałków Przestrzeni", jakie odbywały się w ciągu roku szkolnego. Znajdziecie tu zbiórki drużyny, zbiórki zastępów, rajdy turystyczne, biwaki, bale karnawałowe, imprezy hufcowe i chorągwiane, w których braliśmy udział, czy akcje ogólnozwiązkowe. Lista wydarzeń jest cały czas uzupełniana, w miarę digitalizowania kolejnych negatywów. Dodałem też fotki ze zbiórek 120 WDZ "Wikingowie" i 120 WDH-ek "Boginie Wszechświata", które na początku lat 80. działały jako samodzielne drużyny przy SP 133, tak jak "Śmiałkowie Przestrzeni". A zrobiłem to z tego powodu, że zarówno te zuchy, jak i harcerki trafiły w końcu do "Śmiałków Przestrzeni", gdy zostaliśmy jedyną drużyną w tej szkole.

W miarę wrzucania kolejnych galerii coraz częściej łapię się na tym, że nie pamiętam dokładnie kiedy dana impreza, czy zbiórka się odbyła. Czas niestety skutecznie zaciera pamięć. Dlatego może się zdarzyć, że widniejąca w galerii data jest o kilka miesięcy lub nawet rok odległa od rzeczywistej. Jeśłi ktoś znalazłby taki błąd, może zechciałby dać znać mailem, to poprawię.

Najfajniej byłoby, gdyby można było sowobodnie podpisywać również nazwiska osób, jakie widnieją na zdjęciach, ale jak pewnie wiecie, europejski wynalazek RODO i krajowy bałagan związany z jego interpretacją stawiają tu istotne przeszkody. Dlatego, mimo że fotki są sprzed 20, czy nawet 40 lat, na wszelki wypadek nie mają w podpisach nazwisk. Ci z Was, którzy przypomną sobie wydarzenia przedstawiane na obrazkach, będą także wiedzieli, kto na nich jest.

D.